| Vladsnllgddvff a întrebat:

Saltu.Am un ipad Air2 si este blocat cu contul fostului proprietar de icloud.Si am incercat prin diferite programe sal resetez si nu se primeste.
Si inca ceva ceva e posibil sa intru in optiunile reale ca acum sunt celor blocati in Icloud?

2 răspunsuri:
| AlexandRu_LlexuTzu_1977 a răspuns:

Salut! Te-ar putea ajuta!
Pornește dispozitivul iPhone, iPad sau iPod touch blocat în iCloud la ecranul care afișează mesajul "Salut" în toate limbile. Glisează spre dreapta pentru a deschide dispozitivul;
Urmează configurările legate de limbă și țara sau regiunea în care te aflii (îți recomand să folosești limba română, pentru că metoda prezentată este tradusă și în limba română);
Conectează-te la rețeaua Wi-Fi selectând-o din listă (dacă este necesar, introdu și parola);
După ce te-ai conectat la rețeaua Wi-Fi, ține apăsat butonul principal până când apare un meniu. Selectează în acel meniu: Mai multe configurări Wi-Fi;
Observăm că în dreptul rețelelor afișate va apărea un buton pentru informații (i). Atinge-l;
Șterge intrarea din câmpul DNS și introdu următorul DNS: 104.155.28.90 (dacă locuiești în România sau în alte țări din Europa) sau 104.154.51.7 (dacă locuiești în SUA) / 104.154.220.58 (dacă locuiești în Asia). După ce ai introdus DNS-ul nou, selectează Înapoi, apoi, pe ecranul unde solicită selectarea unei rețele Wi-Fi, atinge butonul Înainte;
Dacă este afișat un titlu cu "Salut", atinge butonul Categorii din partea dreaptă sus a ecranului. Notă: Poți schimba limba din acea listă, implicit fiind selectată limba aleasă la configurarea iPhone-ului (vezi pasul 2);
Acum va fi deschisă aplicația care păcălește iCloud. De aici poți selecta orice vrei tu

| Vladsnllgddvff explică (pentru AlexandRu_LlexuTzu_1977):

Dar de aici poti reseta ipadul? Sau stai pe internet?