| mihairacu a întrebat:

Salu am si eu o problema: priza mea din sufragerie nu are impamantare ceea ce imi afecteaza inregistrarea de la microfon, mai exact se aude un bazait... ceea ce nu ar fi o problema daca nu as posta in fiecare zi pe YouTube, ce as pute sa fac in afara unui APS/UPS, sa sparg tot peretele ca sa fac impamantare sau sa iau un prelungitor de la bucatarie(unde am impamantare). Funda cel ma bun raspuns.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu e de la impamantare! E de la setarile microfonului!

| horia2012 a răspuns:

Nu are nicio legatura impamantarea cu bazaitul. Nici eu nu am impamnatare si nu se aude nimic. Incearca si regleaza nivelul inregistrarii la microfon peste medie, verifica mufa, cabluri. Daca nu ai contact de masa bun, atunci prinde paraziti din retea.

| mihairacu explică (pentru horia2012):

Am facut o proba cu laptop-ul si atunci cand comectez la priza se aude bazait iar cand il las pe acumulator nu se mai aude deci sigur asta e problema.

| horia2012 a răspuns (pentru mihairacu):

Asta inseamna contacte slabe in priza. Trebuie desfacuta de cineva care se pricepe si stranse suruburile din interior.
Sau chiar stecherul sta slab (joaca) in priza. Nu are treaba cu impamantarea.