| coropisnita80 a întrebat:

Salu, cine imi poate spune cum sa fac sa imi mearga si mie la calculator sunetul pe 5.1 am placa de sunet c-media de 7.1 folosesc windows7 tesele la boxe merg la fiecare in parte, din sistem am selectat 5.1 insa nu imi reda decat in 2 boxe si subwofer. astept un raspuns urgent

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E logic! NU ai boxe care sa stie prologic, ca atare nu vei putea auzi un sunet stereo in 6 boxe. Nu poti face din sunet stereo un sunet 5.1, decat cu prologic. Vei avea 5.1 numai la filme care au coloana sonora DTS sau DD. Si asta daca ai codecurile corect instalate, in speta ac3-ul.

| coropisnita80 explică:

Totul este bine cu boxele, dar nu merge pe windows7 daca nu stiti sa raspundeti abtineti-va