| hektor a întrebat:

Salu mi am luat azi o Casca Bluetooth Plantronics Explorer 210.Am facut ce e scris pe instructiuni, am incarcato putin si a mers, am vorbit cu ea si apoi s a inchis, am crezut ca s a descarcat deoarece o incarcasem vreo 10 min, am pus o la incarcat si se aprindea ledul rosu, dar cand o scot nu se mai aprinde albastru chiar daca apas pe orice buton si e incarcata complet si telefonul nu o mai detecteaza dar cand o bag inapoi la incarcat ledul se aprinde iar rosu, dar tot nu poate fi detectata. Sper sa fi inteles la ce ma refer! dau funda!

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Normal acumulatorul sta la incarcat 2 ore asta este timpul lui de incarcare

dezactiveaza bluetoot-ul telefonului sterge -l de la my device.
incarca-l inchis bluetoot-ul lasa-l sa se incarce complet si reincearca ledul rosu poate ca sa arate ca acumulatorul nu este incarcat

si nu te mai juca cu 10 minute la incarcat acumulatorii se formeaza daca prostu de producator a spus 2 ore... apei degeaba nu a zis big grin

| Perciu_Silviu_1986 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca si tine! Am conectat casca bluetooth la PC/laptop folosind un cablu de date( de exemplu cablul de la BlackBerry se potriveste) si am lasat-o la incarcat. De mentionat este faptul ca in momentul conectarii la PC casca se reseteaza. La mine a mers de fiecare data.
PS: chiar daca nu te mai ajuta la nimic raspunsul meu, avand in vedere perioada in care te-ai confruntat cu aceasta problema, sper ca macar celorlalti utilizatori, care au probleme asemanatoare, sa le fie de folos.