| Celceintreaba35345 a întrebat:

Salu TPU
cum as putea sa imi upgradez software-ul android jelly bean 4.1.2 gt s7390 Samsung galaxy trend lite la unul peste 4.2

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Faci Root la telefon/tableta, apoi folosesti un Custom ROM, pentru a putea instala versiunea respectiva. BAfta!

| Celceintreaba35345 explică (pentru GabrielStn):

Telefonul meu e rootat deja dar miai putea spune unde pot gasi un custom rom

| GabrielStn a răspuns (pentru Celceintreaba35345):

Descarca ROM Toolbox Lite ( gratuit) sau PRO ( care costa) din Magazin Play, sau Cyanongen, vei intra in aplicatie, si vei gasi acolo mai multe posibilitati, din care iti vei alege ROM-ul pe care sa il instalezi. Bafta!

| Celceintreaba35345 explică (pentru GabrielStn):

Mersi fain

| GabrielStn a răspuns (pentru Celceintreaba35345):

Ai reusit?