| StefanCristi55 a întrebat:

Salu TPU. In prezent detin un Samsung Galaxy S2 plus GT-I9105P (cumparat de 4 luni nou, din Orange). As dori sa stiu de ce nu imi apare upgrade-ul oficial al androidului si anume versiunea 4.2.2,ci doar cea 4.1.1 cu care a venit din fabrica.Tin sa mentionez ca un prieten are acelasi model de telefon si lui i-a aparut updateul, si chiar as vrea sa il instalez si eu.
Mersi!

7 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Momentan actualizarea pentru Samsung Galaxy S2 Plus, pentru telefoanele achizitionate din reteaua Orange, nu este disponibila.

De indata ce vom avea informatii, vom anunta aici : http://oran.ge/1iMSodP.

Cu prietenie,
Orange Helper

| StefanCristi55 explică (pentru OrangeHelper):

Ma gandeam eu ca e de la voi laughing Mersi de lamurire oricum

| mihai69 a răspuns:

Nu cumva amicul tău e pe altă rețea? Nu de alta, dar fiecare operator GSM își face varianta proprie de update... Probabil cei de la Orange nu-s gata. Sau... oi fi pus tu pe undeva prin setări să NU facă update automat la soft. Sau să facă doar prin WiFi (nu și prin conexiunea de date mobile) și poate nu ai activat modulul WiFi.

| StefanCristi55 explică (pentru mihai69):

Nu.am activat tot ce trebuie si amicul e pe Orange.

| mihai69 a răspuns:

Fiind în garanție, poate n-ar fi rău să mergi într-o prăvălie de-a lor și să-i întrebi de ce nu merge.

| StefanCristi55 explică (pentru mihai69):

Momentan am gasit un tutorial pe net si ma gandeam sa rootez telefonul
http://www.androidro.ro/......-recovery/

| mihai69 a răspuns (pentru StefanCristi55):

Și astfel renunți la garanție...