| Shinobi589 a întrebat:

Salu TPU. Nu stiu ce sa aleg intre Samsung Galaxy J5 (2016) si Huawei P9 Lite (2017). Vreau sa stiu parerea celor care au avut sau au aceste telefoane. Ofer funda. Multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

P9 lite are amprenta, j5 nu are, si e mult mai performant si nou p9 lite decat j5 2016, deci iti recomand cu incredere p9 lite

| IIIshaneIII a răspuns:

Mama are j5 2016, eu am p9 lite 2017, amândouă sunt foarte bune, și Samsung ul chiar dacă are procesorul mai mic se mișcă la fel de bine, alege ce îți place amândouă rulează la fel în general

| 128576 a răspuns:

Eu am momentan Samsung Galaxy J5 ( 2016 ) si imi place cum merge avand in vedere ca il folosesc foarte mult. L-am scapat de foarte multe ori pe jos si nu s-a intamplat nmc ( am husa+sticla de protectie pentru ecran ). Aplicatiile merg bine, camera nu e rea, dar nici cea mai buna ( nu prea stiu ce sa zic fiindca nu o prea folosesc ). In principiu...i-as da nota 8.5 fiindca cred ca exista si telefoane mai bine.

| DamianTPU a răspuns:

Alege Huawei P9 Lite, nu mai sta pe ganduri.
Deja nu mai ai ce face cu Samsung Galaxy J5 (2016), doar daca iti iei versiunea din 2018, care se clasifica printre cele mai bune telefoane de buget minim.

| Edmonds2342 a răspuns:

Am avut un j3 2016 iar acum am p8 lite (pot spune ca e o situatie echivalentă cu a ta ). In locul tau as alege Huawei.

| Girlwholovesleep a răspuns:

Am Samsung J5 2016 si am o problema cu castile.In 7 luni am schimbat 3 perechi:/
Si nu sunt singura.

| erik20 a răspuns:

Iti recomand sa-ti iei Huawei P9 Lite 2017. Intre J5 2015 si 2016 nu exista absolut nici o diferenta privind performanta, crede-ma cand iti spun, ca pana si un P8 Lite, era mai performand privind partea hardware, adica jocurile care nu-mi mergeau pe j5, imi mergeau pe P8, iar pe P9 2017, nici nu mai zig ca zbarnaie.

Nu te feri de Huawei, totusi este a 3-a companie mondiala de telefoane, dupa Apple si Samsung. happy

| Ryaaan a răspuns:

J5... Hwawei e o marca praf rau de tot...

| AlexandraFratila67632467422 a răspuns:

Samsung-ul E o marcă mai buna, eu am J5(2017) dar din cate cred si 2016 cred ca e bun, Huawei mi se pare destul de nasol, cu Samsung te poti lauda ca ai un telefon de performanta
Recomand Samsung J5!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre deosebire de ceilalti iti recomand si altceva.
https://www.emag.ro/......D7126KBBM/
Dar ca iti raspund direct la intrebare as merge pe Huawei.