| Snoopa a întrebat:

Salult!
Vreau sa instalez Win xp pe un EEE PC de pe stick. Am facut stickul bootabil, am intrat in BIOS si am setat ce trebuie.
Ma lasa sa sterg partitiile si sa fac altele, selectez unde sa se instaleze, se formateaza, dupa aceea se restarteaza si de aici nu mai merge. Ori imi apare iar "press any key to boot." (iar daca nu apas, imi spune operating sistem not found), ori apare o liniuta care pulseaza.
Nu stiu ce sa ii fac! Am incercat alt windows, alt stick si nimic. Trebuie sa-l fac pana poimaine.
Daca stie cineva, va rog frumos sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vezi aici:
http://videotutorial.ro/......-video-hd/

mai jos video.
Poate ai gresit pe undeva :)
Succes :-bd

| Radeas1 a răspuns:

Dar, de ce te-a mancat sa-l pui pe stick? D'aia e CD da-l dracu. Tu macar te-ai documentat ca un stick bootabil trebuie sa aiba minim 4 GB?

| Snoopa explică (pentru Radeas1):

Pentru ca nu am unitate optica la respectivul PC, iar stick-ul folosit are 4 GB.

| Tudor_Daniel_1997 a răspuns:

E hdd-ul defect.