| KosovoStelian9966 a întrebat:

1. Daca vrei ca pe un telefon iPhone (7 de ex) sa descarci/instalezi o aplicatie sau mai multe (aplicatii random, gen: Facebook, whatsapp, YT, etc), trebuie cumparate/platite, sau sunt gratuite si se pot descarca si instala exact la fel ca pe Android (magazin play)?

2. Telefoanele iPhone la cumparare sunt disponibile pentru orice retea (Telekom, Vodafone, etc), sau sunt codate cumva si trebuiesc decodate?

Mersi!

2 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

1. Aplicațiile pe care le ai menționat pot fi descărcate gratuit din App Store.

2. Dacă il din magazin, (eMAG de exemplu) nu este codat. Posibil dacă il iei la abonament (Orange de exemplu) sa fie codat in rețeaua respectiva.

| StalkerSoul a răspuns:

Aplicatiile se descarca gratuit. exact ca pe Android. iar telefonul e decodat in toate retelele doar daca nu il cumperi de la o retea mobila