| Justusee34 a întrebat:

1g de pasta termoconductoare
pentru cate aplicari imi ajunge?
"Seringa"
Ps folosesc metoda punctului in mijloc!
Nu o sa aplic foarte mult cat sa dea peste!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

1g ajunge pentru vreo 2-3 aplicari.

Dar ce ramane trebuie sa o folosesti in maxim 2 ani.

Pasta ce o cumpar eu vine doar in cantitate de minim 4g, deci ce ramane de la 4 gr si nu o folosesc, o arunc sau o fac cadou, pentru ca nu o schimb mai repede de 3 ani.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Conteaza ce procesor ai...

Further improved second generation of the award-winning NT-H1 with even better thermal performance
Not electrically conductive and non-corroding
Excellent long-term stability (usage time on the CPU up to 5 years)

3.5g pack for around 3-20 applications
(depending on CPU size, e.g. ~3 applications for AMD TR4 (Threadripper), ~20 for Intel LGA1151 ).

| IonutR1 a răspuns:

Depinde cat de mult folosesti. In general cam 1, 2 aplicari, dar daca nu pui multa poate chiar si 3, dar asta e putin probabil. In general e bine sa nu pui niste prea multa nici prea putina. Mai bine stii ca ai pus mai multa putin (nu cat sa dea pe afara) decat sa te trezesti sa iti crapa procesorul. Bafta rolling on the floor