| BigLike a întrebat:

Salut, a mai facut cineva programari pe econsulat.ro? Trebuie sa merg la ambasada din Londra si de cateva zile tot incerc am sunat la ambasada oamenii aia chiar nu inteleg mi-au spus ca trebuie sa fac o programare pe econsulat.ro am cont si am trimis cererea imi apare ca fiind :"transmisa spre procesare" cand incerc sa aleg data imi apare ca nu sunt date disponibile in urmatoarele 12 luni, a mai incercat cineva sa faca programare? Ma puteti ajuta va rog? Este urgent multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu mai sunt date disponibile, asta e!
Sunt multe programari si putuni se ocupa.
Incearca sa faci programare cu procedura de urgenta, dar contacteaza si Ministerul de Afaceri Externe, sa suplimenteze orarul si personalul consulatului (in lipsa de reclamatii, ei cred ca totul decurge bine).

| BigLike explică (pentru Bula):

Cand am sunat si le-am explicat au spus ca este o eroare sa ma deloghez si sa incerc din nou am facut asta insa rezultatul tot acelasi, exista o alta cale de a face programari? Sau in cazul in care eu nu reusesc sa fac aceea programara si merg fara voi fi primit?

| Bula a răspuns (pentru BigLike):

Mai suna odata, explica-le ca tot la fel se intampla pe site.
Cere o programare verbala sau prin e-mail etc., care sa lase urma scrisa.