| Hacky a întrebat:

Salut,abia mi am reinstalat windowsul si nu stiu ce drivere trebuie instalate, ma puteti ajuta va rog dau funda.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii in Device Manager, acolo gasesti toate componentele calculatorului.
In dreptul caruia gasesti semn de intrebare de culoare galbena, acolo trebuie sa instalezi driverul.
In dreptul caruia gasesti semn de exclamare, inseamna ca driverul nu este instalat /configurat corect, este un conflict.
Eventuale X-uri de culoare rosie inseamna ca device-ul a fost oprit din functionare.

Eu iti recomand ca driverele placii video, de sunet si eventual cele de placa de baza sa le descarci si le instalezi de pe site-urile producatorului, chiar daca windows-ul le-a instalat, deoarece driverele incluse in windows sunt "generalitati", care nu ating performantele propuse de fabricant.

| NAT0 a răspuns:

Poză cu anonymous și nu știm să instalăm un windows, să luăm drivere, mda.
E un program numit 3D chip. Îl descarci de pe net, îl instalezi și îș deschizi, nu-i greu până aici. Acum o să dai click pe tot ce scrie acolo.laughing Nu mai știu exact cum scrie ca să-ți explic mură-n gură, dar când dai click pe ele o să-ți pornească browserul cu o pagină pune te pune să descarci respectivul driver.

| octav005 a răspuns (pentru NAT0):

Pai si cum il descarca daca nu are driverul placii de retea?

| octav005 a răspuns (pentru NAT0):

Dar macar ai net? daca da descarca slimdriver, deschizi, ii dai o scanare si iti va aparea driverele lipsa, si dai pe ce doresti si iti descarci driverul.

| NAT0 a răspuns (pentru octav005):

Eşti tare, poate mă înveţi şi pe mine cum să-mi schimb poza de desktop că mă chinui de ceva timp. :o Şi să ştii că dacă ai macul şi cablul cu mufa..Chiar ai nevoie de broadcom că murim 10 minute fără router. straight face

| octav005 a răspuns (pentru NAT0):

Nu este problema. o sa imi fac timp si te voi invata. dar naa contracost.