| ѕlαѕհ a întrebat:

Salut, acest PC e bun pentru gaming?

http://www.altex.ro/......ddr3-linux

merita sa-l achizitionez?

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

E buuuna? http://godevfx.com/......2013_0.jpg

Ce-a mai retardata configuratie pe care am vazut-o

Placa video ( Porcarie ) Nu duce nici gta 4 Are 2 gb vram sa ia ochii la prosti
Mi-e mila de procesorul acela

Cumpara dracu pe componente iesi in castig! : www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1406398/

PC-ul acesta este de cel putin 3 ori mai performant decat petarda aia de MYRIA XDrive V14!

www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1406398/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are linux nu windows, doar 4 gb de ram, ar trebui 8. Placa video de rahat

| notefree a răspuns:

Nu
Sursa este una integrata la carcasa care e de proasta calitate http://www.altex.ro/......silent-fan
Recomandrea mea faci un pc din piese cu 8 gb ram cu acel i5 plus o sursa mai buna
Si te bazezi pe placa video integrata in procesor pentru ca oricum cea din sistemul recomandat ii slaba apoi in timp ii mai cumperi o placa video

| liviu890 a răspuns:

Poti sa il cumperi, nu o sa ai probleme cu marea majoritate a jocurilor. Nu conteaza ca are sistem de operare linux, dupa ce il cumperi poti sa ii pui windows. Iar despre memoria RAM, daca mai ai nevoie, poti sa ii mai pui inca 4GB. Eu nu ti-as recomanda ca dupa ce il cumperi sa ii schimbi repede placa video, daca faci asta o sa te mai coste inca 7-8 milioane + ca s-ar putea sa pierzi garantia la PC. Dar daca ai nevoie neaparat de alta placa video si ai cui sa o vinzi pe cea "veche", poti sa o schimbi!

| rgx a răspuns:

Daca ii schimbi placa video cu una mai performanta ar fi bun.