| Răzvan_Cristea_1998 a întrebat:

Acum 2 ore am cumparat un gamepad Hama Black Force. Toate bune si frumoase, instalez driverele si incep sa ma joc FIFA 13 vreo 2 ore fara nicio problema. Acum, cand incerc sa joc Mafia 2, nu merge acolo la setari sa activez controllerul. Am incercat cu acel program xboxemulator (XInputTest) si am o problema, nu-mi recunoase deviceul zice ca nu-i conectat si presupun ca acolo e problema. Are cineva vreo solutie?

2 răspunsuri:
| armygirl a răspuns:

E stricat...nu merge jocul.ce problema..cred ca jocul e virusat si nu merge pe gamepad

| strumfverde a răspuns:

Incearca asa:imediat ce ai deschis jocul nu mai misca mouse-ul si nu atinge nici tastatura.comenzile le faci cu controllerul.la mine a mers