| Omi777 a întrebat:

Acum 2 zile încărcătorul de la laptop a început să facă figuri adică nu mai alimenta corect. Ieri nu a mai alimentat deloc așa ca mi-a dat un prieten un încărcător care era aproape identic la mufa dar nu de la aceeași firmă. L-am băgat, a mers dar după 20 de minute laptopul s-a închis deodată. Înainte să se închidă mi-a apărut ecranul albastru si era un mesaj gen your pc ran into și de aici nu mai stiu fiindcă s-a închis foarte repede. acum nu se mai deschide deloc. Laptopul este de la Toshiba. Care ar putea fi cauza? Nu se mai deschide nimic, nici un beculet.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era diferenta mare intre incarcatoare, e posibil sa se fi ars circuitul bateriei sau chiar ceva din laptop. Uita-te pe incarcatore la OUTPUT, si vezi daca coincid.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o diferenta intre aproape la fel si aceeasi putere ca e posibil sa il fi ars

| K0sti a răspuns:

Daca voi credeti ca schimbati alimentatoarele cum va schimbati ciorapii...
Ignoranta se plateste!