| Asienx a întrebat:

Acum 20 DE MINUTE MI-AM LUAT UN ROUTER 841ND.....si am o problema... dupa ce am configurat eu pe acolo setarile si tot (am ales PPPoE) si la final imi apare 'No Internet Connection Detected'. Ce trebuie sa fac? Am luat-o odata de la capat si tot asa imi zice va rog spuneti-mi ce trebuie sa fac!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Asa aveam si eu... fa restart la pc, routerul sa fie pornit, apoi fa restart la router astepti 30 secunde si il pornesti iar, in timpul acesta pc-ul sa fie pornit... fa astea de 2- 3 ori si pana la urma o sa porneasca, binenteles daca ai facut configurarile bine! Bafta!

| Asienx explică:

Apas pe wps reset sau pe on/off?

| K0sti a răspuns (pentru Asienx):

Ai dat disconnect de pe vechea conexiune inainte de a configura routerul? Daca nu a ramas agatat vechiul IP! Si te paste o clonare de MAC, sau suni la Provider sa-ti dea un reset din server!

WPS obligatoriu dezactivat! Daca vrei securitate! Cititi fratilor: http://www.securitatea-informatiilor.ro/......lizatorii/