| BlackScorpion2001 a întrebat:

Acum 5 zile, cand am venit acasa, am pornit calculatorul si am realizat ca nu imi mai functioneaza sunetul...
Arata ca si cum ar fi instalat driverul de sunet si nu apare nicio eroare, numai ca nu se aude...
Am crezut ca ar fi de la boxe, dar din telefon de ce merge?
Am incercat sa le bag si in jackul din fata... acelasi lucru...
Am facut un videoclip in caz ca tot sunteti nelamuriti...
https://www.youtube.com/watch?v=wfXCqChV9uA
Va roooog, ajutati-ma!

21 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Salut,ai team viewer?

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu am... Spune ce sa fac... ca fac eu

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Control Panel-Administrative Tools-Services-deruleaza pana la Windows Audio si vezi daca e pornit sau nu.

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

E pornit, a fost primul lucru la care m-am uitat...

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Voiam sa incerc cu o placa de sunet dedicata... poate ar merge...
Ar fi posibil ca cea onboard sa nu mai moduleze sunetul?

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Sunt pornite si celelalte servicii audio?

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Incearca run-dxdiag

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Sunt pornite toate, am incercat sa le opresc pe rand sa vad daca ar fi ceva... nimic

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Videoclipul ii facut pe calculatorul care are probleme cu sunetul?

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Spune macar daca se aude cv in videoclip ca daca s-ar auzi, ar fi problema ca nu mai moduleaza placa de sunet... ori asta ori vreun condensator umflat care facea legaturile catre placa de sunet

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Ma rog, m-am uitat, nu am condensatori umflati pe placa de baza

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Se aude un sunet al windows-ului cand deschizi Device manager-ului.Totusi,nu cred ca ar fi o problema cu placa de sunet.Ai incercat un diagnostic cu dxdiag?

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Da, si spune ca totul e ok... ca nu a aparut nicio eroare

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

In fine, incerc maine cu o placa dedicata, am cateva de la creative din alte calculatoare... posibil sa mearga alea, te tin la curent... Mersi oricum happy

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Nu ai niste casti cu care sa incerci?

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Am incercat, cu 2 perechi chiar... nimic

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Inca ceva...in control panel-sounds ii selectat Speakers sau Digital audio?

| BlackScorpion2001 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Dap
speakers

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Si ultimul lucru care mi-a venit in minte: placa de sunet integrata poate fi dezactivata din BIOS. De obicei, activarea si dezactivarea componentelor integrate in BIOS se afla in setarile Integrated Peripherals sau Onboard Devices Configuration. Ar trebui sa gasesti acolo ceva ce are legatura cu audio si sa te asiguri ca este activat (Enabled).

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru BlackScorpion2001):

Salut,ai rezolvat problema cu sunetul?