| FoxGames a întrebat:

Acum aproximativ 1 luna mi-am luat un Pc nou configurat de mine, dar am intampinat unele probleme: lag, bug-uri etc.
Specificatii:

AMD Fx-6300 six-core processor
Placa video Sapphire Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB DDR5 256-bit
Placa de baza ASRock 980DE3/U3S3 R2.0
Memorie ram 4

Dupa parerea mea este un pc bun dar de exemplu in Cs:Go, daca vreau sa filmez cu OBS merge cu lag, dar daca filmez cu bandicam merge bine.
Daca pornesc Pc-ul toate jocurile merg cu maxim 20 fps, dar daca ii dau restart merg perfect.
Va rog ajutati-ma! Skype: sebi.bara

4 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Cel mai probabil o incompatibilitate sau probleme la drivere, instaleaza ultimele versiuni de pe site. Daca elimini toate variantele software si manifesta in continuare aceleasi probleme exista si varianta unui chip cu probleme din fabricatie sau a supraincaliziri placii video, caz in care intra in protectie si face throttle. Schima driverul, verifica temperaturile si in ultima instanta trimite placa la garantie. Programele de inregistrare nu sunt mereu compatibile cu driver-ul eliberat de producator, deci acolo nu se poate spune ca este o problema.

| FoxGames explică (pentru FABULOSUL6000):

Te rog adauga-ma la prieteni pe skype sa vorbim. te rog

| StochitaCatalin a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windowsul.Si sa cauti setari pentru OBS, nu toate sunt bune

| Alexandru_Matei_1998 a răspuns:

Ce sistem de operare ai?