| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum cateva zile mi-am cumparat webcam-ul Microsoft LifeCam HD-3000.

( Eu folosesc webcam-ul destul de mult pentru a inregistra clipuri si a face livestream-uri. )

Primele zile a mers excelent, dar dupa a inceput sa se deconecteze dintr-o data... pur si simplu merge cateva minute iar dupa se deconecteaza... iar ca sa il conectez trebuie ori sa dau restart la pc ori sa il reconectez in pc.

Am incercat sa reinstalez soft-ul si sa schimb port-ul USB in care este conectat dar tot nu merge!

Stiti ce as putea face? Pentru ca e destul de frustrant sa il reconectez mereu.

P.S : Inregistrez si fac livestream-uri cu OBS ( Open Brodcast Software) daca va ajuta cu ceva!

1 răspuns:
| JustinDaniel a răspuns:

Aici posibil sa fie intrat multi watts in ubs, si s-a ars ce va din usb, USB nu se cunoaste usb, necesita sa schimb usb sa il tai tu manual si sa il faci ori sa dai bani pe altu.