| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva zile o persoana mi-a aflat parola de la contul Google, bineînțeles că mi-a accesat contul google. Am trimis o reclamație către cei de la Google spunând in ea că cineva îmi folosește contul. Aceștia mi-au trimis pe Gmail un LINK de resetare a parolei pe celălalt cont. Am schimbat parola dar când am incercat sa introduc parola la cont, nu mă lăsa, nu știu de ce. După ceva timp am primit pe Gmail că adresa mea a ajuns o adresă de recuperare pentru acel cont pe care nu pot să îl accesez. Am mai primit un Gmail in care spunea că cineva încearcă să se conecteze la cont dar eram chiar eu și mi-a blocat accesul. Am incercat să mă conectez și pe alte dispozitive dar nu merge, știe cineva ce sa fac? Vă rog. Aveam pe cont niste informații prețioase. Nu pot să mă duc nici la poliție pentru că eu am reușit să deconectez acea persoana dar problema este că m-a deconectat și m-a blocat și pe mine

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Politia nu are nici o treaba cu contul tau de gmail sau google.
Politia investigheaza crime, aciidente, raufacatori, nu copii care-si fura singuri conturile si parolele de la site-urile de socializare.

| Marioion a răspuns (pentru Violleta2022):

Am citi dreptul vezi că nu sunt chiar așa copil cum la crezi vezi că ajunge pedeapsa (dosar penal) la 1 an sau 6 luni cu executare sau o amendă 1800-5000 de lei

| Marioion a răspuns (pentru Violleta2022):

Persoana mai proasta ca tine nu am mai văzut

| SasaSasa2000 a răspuns:

Eu as depune o cere de resetare a parolei, practic. contul find blocat(din cate am inteles) atunci cand dai resetare a parolei(click pe: ai uitat parola?) Dupa aia ati cere email-ul si niste informati despre cont cum ar fi.
Data creari contului. ultima parola... depui aceasta cerere si in 3 zile ati vine un "document" care atesta ca acest cont a-ti apartine(doar daca raspunsurile care leai dat sunt corecte.)sper ca am putut sa te ajut si sper ca ai obtinut inapoi accesul la contul tau, Pa.

| Marioion a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Am incercat emailul este pus ca email de recuperare dar eu am fost blocat sa nu pot să îl accesez nici emailul nu ne de telefon

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Marioion):

Incerci sa resetezi parola la Email-ul care este pus ca email-il de recuperare?