| KadarIstvanCosmin2000 a întrebat:

Salut, acum ce mi-am băgat sursa cea noua în calculator și deja merge foarte greu mi s-au
Ars 2 gb ram când am pus mana pe ei erau foarte calzi la fel și coolerul de la procesor...ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Ce sursa mai exact? E noua si de un brand cunoscut sau e vreo vrajeala chinezeasca? A fost cumva dusa la reparat?

ps. Cand atingi placa de baza, placa video, ramii, poarta manusi de protectie esd ca altfel poti sa le strici fara sa iti dai seama! Macar pune mana pe un merete inainte sa le atingi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi trebuit să verifici din BIOS ce voltaj îți dă sursa da în locul tău n-aș mai avea curaj să o folosesc. Placa de bază nu ți-a dat alarmă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai luat o pocnitoare de sursa fara certificare e si normal.

| KadarIstvanCosmin2000 explică:

Multumesc pentru raspunsuri...am descoperit defectul...nu am bagat firul de la cooler asa ca s-a supra incalzit procesorul apoi si ramii happy stiu m-am facut de ras

| Arthiom a răspuns (pentru KadarIstvanCosmin2000):

Se mai intampla, doar ca daca esua protectia termica de la CPU nenoroceai si procesorul si placa de baza.