| Xulescuu a întrebat:

Acum ceva timp mi-am luat un router wifi TP-LINK TL-WR740N. L-am instalat, am facut tot ce trebuie, imi apar toate ledurile de la el in regula, imi apare semnal full pe telefon, dar atunci cand conectez modemul de la net SpeedTouch de la Romtelecom, nu mai am net. Nu imi merge nici wifi ul nici netul de pe PC. Am dat cateva email uri la cei de la TP-LINK si le-am aratat un print screen si mi-au zis ca totul pare sa fie in regula. Aveti idee de ce nu imi functioneaza? V-as da 5000 de funde daca m-ati ajuta. De peste 3 saptamani stau asa si n-am gasit rezolvarea.

Răspuns Câştigător
| Burjon a răspuns:

Routerele astea de la romtelecom sunt nasoale, daca nu ai net de la ei, nu merg cu net de la alt furnizor!

| Xulescuu explică (pentru Burjon):

Vrei sa spui ca daca nu am router de la ei, nu net? Pentru ca netul il am de la romtelecom si routerul de la TP link. Dar am un prieten care are Romtelecom si acelasi router wifi ca al meu si ii merge.