| Stegarumihai a întrebat:

Acum doua saptamani am achizitionat un laptop nou.
Problemele au inceput cand am observat ca s-a rupt cablul de la internet deci a trebuit sa ii sun pe cei de la Rds.
Au venit baietii, au reparat cablul si acum internetul merge, doar ca am viteza de download foarte mica pe el si anume aproximativ 200 KB/s, plus ca trebuie sa astept vreo 5 minute sa pot viziona un film pe youtube.
Pe laptopul vechi nu aveam asemenea probleme, downloadul era de aproximativ 6 Mb/s si filmele de pe youtube se incarcau imediat.
Laptopul meu este un Hp g6 pavilion 1201 eq.
Credeti ca problema e de la laptop sau din cauza internetului.
Ps: Cand au venit cei de la Rds sa repare internetul au umblat si la tabloul internetului, credeti ca au facut ceva gresit cand au umblat pe acolo?
Internetul este Fiberlink 2 de la Rds cu viteza de 100MB/s.

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

E de la conexiune. Suna la RDS sa vezi care e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RDS-ul a gresit tehnic. Suna-i!

| ioanaaa65 a răspuns:

Cred ca e cel mai bine sa-l duci la cineva specializat, platesti cativa bani, dar ti-l face ca nou.