| Xenoverse1 a întrebat:

Acum doua saptamani am instalat pe laptop-ul meu HP 15-g011sq windows 10 home original si problema este ca merge putin lent decat inainte cand aveam windows 7 ultimate si mergea bine laptop-ul.

Pe laptop am SSD 120 GB Kingstone, HDD 1 TB, 4 GB Ram DDR 3, procesor AMD A8-6410 si placa video Radeon R5 Graphics.

Si am instalat windows 10 pe 64 biti si consuma mai multe resurse ceea ce ingreuneaza viteza laptopului.

Ce e de facut? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Pentru Windows nou, cumpar-ti si laptop nou!"
Instaleaza-ti din nou W7 si va merge ca inainte (laptop-ul tau pentru asta a fost proiectat).

| Xenoverse1 explică (pentru Bula):

Windows 7 nu mai primeste actualizari de securitate din partea celor de la Microsoft si de aceea am trecut la W10.

| Bula a răspuns (pentru Xenoverse1):

Si care-i problema?
Eu am calculator cu Win XP, care merge struna, chiar daca nu primeste aczualizari de multi ani.
Pentru securitate, instaleaza-ti AVG Free si AdBlock Plus in brower-ul Mozilla.

| LPCTSTR a răspuns:

Procesorul este unul relativ slabut, nu inteleg la ce ti-a fost capul cand ai instalat win10.
Sugerez sa sa treci la 8.1, caci cu 10 nu vei face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune SSD si cel putin 8GB de RAM.