| Lacasdepapel a întrebat:

Acum o luna, am întâmpinat o problema la display-ul laptopului meu, când pornesc laptopul, displayul nu se vede deloc, însă când dau cu blit-ul telefonului pe el, se vede imaginea însă foarte înverzita, iar acum câteva săptămâni când l-am pornit mergea iar, doar ca trebuie sa-l deschizi într-un anumit unghi, iar acum iar nu mai merge, știți cumva ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Backlight-ul este defect. De asta poti vedea cu lumina de la telefon... Necesita alt display...

| MihaiDumitru1290 a răspuns:

Iti voi răspunde la întrebare intr-un mod nu foarte profesionist, dar sunt sigur ca vei înțelege. Pai, între ecranul laptopului si placa de bază/placa sa video există respectiva balama care are in interior un fel de cablu (aici e si problema, faptul ca sigur nu se numeste cablu laughing) ) care ori s-a deconectat ori s-a stricat(mai probabilă a 2 a variantă deoarece ai spus ca inca se mai vede ceva pe ecran). Trebuie mers la service cu el. Nu cred ca va costa foarte mult