| idontknow222 a întrebat:

Salut
Acum o saptamana am vrut sa-mi resetez telefonul
Nokia Lumia 635
Am apasat butonul de reset,s-a incarcat un sfert,iar dupa mi-a aparut ecranul albastru
Am incercat sa-l resetez cu butoanele,se incarca un sfert, dupa se opreste si iar apare ecranul albastru, ce sa fac?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde în ce etapă a reset-ului s-a blocat...

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/nokia/nokia-lumia-635/

http://www.hard-reset.com/nokia-lumia-635-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service ( pentru resoftare ).

Toate cele bune!

| idontknow222 explică (pentru bursuc001):

Am incercat si asta dar nu merge
as putea sa-l resoft-ez eu?

| bursuc001 a răspuns (pentru idontknow222):

Dacă nu se poate face "hard reset", atunci trebuie RESOFTAT în Service!
Tu NU poţi s-o faci acasă.

O zi frumoasă!