| Xenoverse a întrebat:

Salut, acum o saptamana mi-am instalat pe laptop Windows 10 Home pe 64 biti inainte aveam Windows 7 Ultimate tot pe 64 biti si problema este ca laptopul meu se misca greu.

Uitati specificatiile laptopului meu.

Marca: HP

Model: 15-G011SQ

Procesor: AMD Quad-Core A8-6410 pana la 2.4 Ghz

Placa Video: AMD Radean R5 Graphics HD 8570M

Memorie: 4 GB Ram DDR 3

HDD: 1 TB

Ce trebuie sa fac ca sa rezolv problema asta, astept sfaturi din partea celor ce se pricep la tehonologie dau funda.

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Incearca asa: Reinstaleaza din nou win 10 si nu mai instala nici un driver in afara de driverul video, restul lasa sa se instaleze din (update) actualizari. Dupa 2-3 zile vezi ce driver nu s-a instalat si instaleaza-l! Diferenta va fi foarte mare vei vedea! Bafta!

| lpavel a răspuns:

Incearca ce ti-am zis, nu ai ce pierde, la mine a mers!

| DaniTDCI a răspuns (pentru lpavel):

Gandeste frate logic ca driverele nu ruleaza in fundal deschis. cum rulezi tu un pc doar cu driver de la placa video, esti total rau

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, windows-ul cere mult mai multe resurse incepand de la procesor pana la rami, degeaba asculti de sfaturiile altora gen sa il reinstalezi din nou, incearca sa inchizi aplicatiile ce ruleaza in fundal, sfatul meu e sa faci un upgrade la memoria ram dar si la procesor, de oarece are doar 2 mb bus speed, sau cel mai simplu treci inapoi pe 7, succes

| AlecuAlex a răspuns:

De unde ai instalat windowsul?

| Xenoverse explică (pentru AlecuAlex):

De pe file.list

| AlecuAlex a răspuns:

Poate ai avut ghinion si ai luat o versiune mai naspa tot ce pot sa iti spun este sa opresti updateurile adica si eu mi-am instalat win 10 de curand si la inceput a mers bine da de ceva vreme numai updateuri are adevarul e ca nici drivere nu iti mai tb se salveaza de pe cel vechi fie ca vrei sau nu