| Sorin554896655 a întrebat:

Salut, ajutati-ma si pe mine va rog, am facut overclock la ram de la 2400 la 3000 si nu mai imi porneste pc ul.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CentyLox a răspuns:

Reset la BIOS, scoate ramii din pc dupa reset-ul de BIOS apoi verifici fiecare sloc cu fiecare memorie in parte sa vezi daca nu s-au ars memoriile si/sau slot-urile

1 răspuns:
| AlexMh a răspuns:

Salut. Nu s-a ars nici o memorie. A intrat protectia placii de baza in joc si nu te mai lasa sa il pornesti ca sa nu ti se arda ramii. Trebuie un simplu reset de bios. Daca nu ai buton de reset, scoate cablul de alimentare din PC, scoate bateria aceea plata de pe placa de baza, si apasa de cateva ori butonul de power ca sa se descarce condensatorii, dupa care face procesul invers. Bafta!