| Mihai1972 a întrebat:

Ajutati-ma va rog, dau funda! Nu imi mai merge cartela Orange, daca incerc sa apelez pe cineva imi apare "Retea mobila indisponibila". Stiu sigur ca este din pricina cartelei, deoarece am bagat alta cartela in telefon si mergea. Se poate face ceva? Nu vreau sa imi pierd numarul. O resetare sau ceva? Mersi.

Răspuns Câştigător
| Gabonetpu a răspuns:

Te duci la departament(service) si ii sp sa iti de-a o alta cartela noua dar tot cu acelasi nr... funda?

1 răspuns:
| Radicalistul a răspuns:

Asta i s-a intamplat si mamei.i s-a blocat cartela pe la Paste, ca o avea de vreo 8 ani.zic ca a expirat ori s-a magnetizat sau alt ceva.tot ajungi ati schimba cartela cu acelasi nr daca ai abonament sau ceva de genul