| Bogdan8102 a întrebat:

Ajutor! Mi s-a smuls cablul de la computerul de bicicleta, mai exact din senzor si am incercat sa-l introduc inapoi in gaura dar nu a functionat... Cum ar trebui sa procedez ca sa faca contactul?

P.S: Dau funda din prima, la orice raspuns care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu prea ai ce face. Si eu am patit ceva asemanator. Si dupa cateva saptamini m-am lasat pagubas, si am luat unul nou, de acelasi fel ca celalalt, pentru ca m-a tinut mult si bine, si a si cazut de cateva ori, si nu a patit nimic, iar firul l-am rupt eu din prostia mea happy.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca a iesit mufa, atunci trebuie facut un carlig dintr-o sarma, agatat si tras afara partea cazuta inauntru, cuplata mufa, dupa care asezat la loc.
Daca s-a rupt firul, atunci trebuie inlocuit in intregime. E mai complicat, ar trebui un electrician (auto-moto) sa-l inlocuiasca.