| adiTzaa19 a întrebat:

Am 14 ani, si sunt in clasa a 8-a. Anul asta, la vara voi absolvi, si vreau sa ma inscriu la scoala de televiziune! Toti imi spun sa imi aleg o meserie care imi place, si care sa imi face placere sa o practic. Credeti ca am vreo sansa? Va rog... viitorul meu depinde de asta! Deci credeti ca ma pot inscrie, desi am doar 14 ani? Raspuns urgent, va rog!

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Varsta minima pentru acest lucru este 18 ani din cate am citit pe diferite site`uri. Poti urma televiziunea dupa ce termini liceul. Du-te la un liceu pe sectia sociale (stiinte sociale) - profil uman. De aici poti sa dai la jurnalism de exemplu si la orice cu televiziunea. Bafta! happy

1 răspuns: