| HardCore7750 a întrebat:

Salut, Am 2 intrebari legate de telefoane:

1. in telefon(smartphone) cand dau pr golire memorie RAM, de la sa zicem 400 mb ajunge la 300, apoi peste 5 sec ajunge la 450 (exemplu), nu stiu ce aplicatii se tot deschid, stiu cateva: harti, gmail, google play, si nu am net pe tel, cum fac sa nu se mai deschida alea?

PS: fara sa dau root

2. cum descarc pe de google play prin Samsung Kies care e instalat pe pc?

Dau funda

Toate cele bune happy

3 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Salut,
1 Nu stiu ce sistem de operare ai, Android sau bada, dar in ambele cazuri nu trebuie sa iti bati capul cu memoria ram, asa fac toate, sunt praf si consuma rami aiurea!
2 Dar nu poti descarca aplicatii de pe telefon, din google pay, Samsung aps ceva?

| HardCore7750 explică (pentru perladunarii):

2. pot sa descarc, dar nu am net pe telefon, asa ca vreau sa descarc de pe google play cu Samsung kies de pe PC
Toate cele bune

| perladunarii a răspuns (pentru HardCore7750):

Am inteles, din pacate nu stiu ce sa zic, am avut un Samsung la care foloseam kies dar aveam wi-fi si descarcam asa direct de pe telefon!
Nu ai wi-fi pe undeva sa iti descarci asa? Un prieten? Sunt pe la banci gen Raiffeisen Alpha Bank gratuit, eu am mai stat asa! Daca nu ai alta solutie incearca si asa, trebuie sa dai de una fara parola!