| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut,am 90-100 de grade in jocuri cand ma joc pe laptop, cum pot sa mai reduc temperatura?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu incurajez jocurile. Dar in cazurile de temperatura mare este obligatorie folosirea unui sistem de racire pe lichid. Instalat bineinteles, de profesionisti.

| flixbuster a răspuns:

Te joci afara iarna iar vara in frigiderwinking

| Alexuţ02 a răspuns:

Schimbi pasta termocomductoare, ia ți pentru gaming

Iei cooler special de gaming

Curăți laptopul de praf la un service

Te sfătuiesc să începi cu ultimul sfat, apoi cu pasta termo iar după asta îți achiționezi un cooler

| ThePurificator48 a răspuns:

Recomand undervolting cu Intel Extreme Tuning Utility, am scazut voltajul procesorului cu 0. 135V si mi s-au redus temperaturile in jocuri de la 85-90 la 70-75.