| Eugen15 a întrebat:

Salut, am a intrebare ce windows consuma resurse mai mici ca sa pot juca gta 5? Momentan am Windows 7 Home Premium si merge gta 5 pe low dar după doua zile am lag absolut la orice. Specificații PC Amd Athlon x2 5200+ 2, 70 ghz
4Gb Ram
Placa Video 1 gb gt605 1 gb
Hdd 140 gb.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mai pune doua sute si isi ia GTX 1050.
Dar pare sa fie Windows piratat cu virusi in el, e imposibil sa nu-i mearga GTA pe low mai mult de o zi... adica n-are treaba cu timpul.
Mai bine ar incerca cu Linux la care sa instaleze PlayOnLinux. Linux Lite si Lubuntu se descurca bine.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un rahat de placa video. Schimb o
Ia ti un gtx 750 ti

| Eugen15 explică (pentru anonim_4396):

Eu am reinstalat windows-ul 7 o saptamana merge jocurile perfect chiar si gta 5 merge foarte bine pe low pe placa aia video de **** de care zici tu iar după o saptamana are lag toate jocurile.

| Eugen15 explică (pentru anonim_4396):

Da dar eu când am reinstalat windows 7 îmi merge gta 5 bine chiar si pe low dar după o saptamana ale lag toate jocurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Eugen15):

Poate e virusat cu virusi infecti care l fac sa fie infect

| Eugen15 explică (pentru anonim_4396):

Atunci îmi instalez windows vista si va spun. Daca merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi virusat cu ceva gen dgen. Si ii baga procesoru la 100 la suta in idle

| Eugen15 explică (pentru anonim_4396):

Adica la linux o sa mearga bine

| Eugen15 explică (pentru anonim_4396):

De care linux sa imi instalez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Eugen15):

Incearca Xubuntu, te vei simti mai familiar cu interfata.

| Eugen15 explică (pentru anonim_4396):

Merge mai bine jocuri ca windows 7?