| Shinichi a întrebat:

Salut, am aceasta camera web: http://www.emag.ro/camera-web-microsoft-lifecam-hd-3000/ pd/E2NC7BBBM/

Si am niste probleme cu ea. Pur si simplu se deconecteaza foarte des si spontan. O folosesc pentru Streaming si clipuri pe youtube ( cu progamul OBS )

Am instalat driver-ul, l-am reinstalat... am schimbat port-ul USB si nimic. Am trimis-o si la garantie, mi-au dat una noua, a mers perfect, iar apoi cand am reinstalat windows-ul a inceput iar sa se deconecteze... Nu stiu ce sa ii mai fac.

Daca aveti vreo sugestie ce as putea face, as fii foarte recunoscator. Astept raspunsuri, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Am si eu fix acelasi webcam. Nu am avut probleme cu el.
In primul rand incearca sa mergi cu webcamul la un prieten/prietena sa vezi daca ai aceleasi probleme. Daca da, tot webcamul e de vina. Daca nu, posibil ca ai ceva probleme cu sloturile USB sau cu sistemul de operare (care nu l-ai mentionat)
Mie-mi mergea perfect pe windows 7, 8 si Ubuntu.

O zi buna,
-Helper69.

| Shinichi explică (pentru Helper69):

Am windows 7, oricum aseara i-am dat de cap. Aparent imi pica pentru ca incercam sa ii fac niste setari, daca le las default merge perfect. Oricum multumesc pentru raspuns. O zi buna!

1 răspuns: