| parabuc a întrebat:

Salut.
Am acest laptop
http://www.pcgarage.ro/......-os-black/
si dupa cum se vede din specificatii are 2 placi, una integrata si cealalta dedicata.
Ideea e ca atunci cand incerc sa intru in jocuri imi spune ceva de genul ca placa nu suporta directx sau ceva de genul asta.
Stie cineva cum sa rezolvez aceasta problema?
Am ultimul update la placa video de la geforce.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Intri pe http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/120489/en-us, descarci driver-ul și îl instalezi.
După care intri în folderul jocului și acolo ar trebui să găsești un folder numit DirectX, intri, cauți un executabil și îl rulezi. Acesta va instala toate fișierele directX necesare pentru rularea jocului.
Dacă nu găsești așa ceva în folder-ul jocului, va trebui să descarci de pe internet.

| Gradinaru_Andrei_1998_Fcb6 a răspuns:

Probabil nu ai instalat driver-ul corect.
iti poti lua ultimul driver de pe 3dp.cip
daca nu merge, ai niste setari in nVIDIA control panel, am impresia ca iti poti schimba de acolo directx-ul.
succes!