| GLaurentiu a întrebat:

Am acest pc : AMD Athlon(tm) 64x2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 ghz, 3 gb rami.
Placa video este integrata si as vrea sa imi cumpar una noua, am gasit la un magazin in apropiere de 1 gb la 150 ron, la ce trebuie sa fiu atent? Stiu decat sa ma uit la slot... mai trebuie sa am in evidenta ceva? Ce credeti de placa video o sa isi faca treaba? In momentul de fata nu prea imi merge nici un joc. nici san andreas.
Trebuie sa aive 128 biti sa mearga bine jocurile? va las pe voi sa imi explicati. Funda + Vot

2 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Daca ai slot PCI-express, minim un hd 5570 la 200 lei, memoria nu conteaza, insa aia la 150 lei este atat de slaba incat poate sa aiba si 500 gb, ii are degeaba
http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr3

Cu placa de mai sus poti juca orice joc aparut de ex pe 1024x768 med-high

Răspuns utilizator avertizat