| Andrei20167 a întrebat:

Am acest pc:
http://myria.ro/......buntu.html

Are o placa dedicata. As putea sa pun inca o placa(dedicata), dar sa nu o scot pe cealaltă? De preferat placa GTX 1050 TI. Este buna? Imi recomandati alta?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, poti adauga o placa video iar pe cea integrata nu o poti scoate pentru ca este integrat in procesor, asta ar insemna sa scoti procesorul!
Daca este buna GTX 1050Ti? este foarte posibil sa fie buna dar inainte sa o cumperi pune un link aici care vrei s-o cumperi ca sa mergi la sigur. Bafta!

| Andrei20167 explică (pentru lpavel):

Păi nu sunt însă sigur. Dar 100% o sa il iau de la Media Galaxy. Asta ar elimina garanția dacă aș umbla in el? Dacă i-ar ruga pe aceea de la Media Galaxy sa mi-o pună ei, ar accepta?

| marian37 a răspuns (pentru Andrei20167):

Eu nu mai vad produsul pe stoc nicaieri. Sunt sigur ca daca ne-ai spune un buget de care dispui, ti-am gasit alt pc mai bun. Acesta este destul de vechi.

| IMihaitza a răspuns:

Placa video integrata sau mai clar,, procesorul grafic'' nu se poate scoate de aici si numele de olaca video integrata. Si da vei putea pune o pkaca video deducata cum ar fi gtx 1050 ti. Dar atentie daca carcasa are sigiliu pe ea in momentul in care il vei rupe vei pierde si garantia! Cu procesorul amd a8 acei 8gb ram si un gtx 1050 ti va merge gta v in 50-55 fps pe medium

| marian37 a răspuns (pentru IMihaitza):

In ce rezolutie obţii tu acele fps-uri? Un 1050ti poate sa duca foarte bine cu setati aproape maxime Gta 5 in 60fps si tu spui ca pe Medium ajunge la 50-55.

| IMihaitza a răspuns (pentru marian37):

Un gtx 1050 ti nu duce la setqri full hight adica toate setarile la max in 60 mai ales pe 8 gb de ram ddr3! Uita-te si tu la specificatij si dupa vorbeste

| lpavel a răspuns (pentru Andrei20167):

Da, pierzi garantia daca il deschizi iar cei de la galaxy nu cred ca au acest serviciu de a ma adauga ceva... cauta la pc garage ei pot sa-ti faca chiar un pc dupa gustul tau dar pretul e destul de piperat!