| bogdi2011 a întrebat:

Am achizitionat acesti rami :
http://www.emag.ro/......E14F2BBBM/
si mai am inca o placuta de rami 2gb ddr3 Kingmax dar are frecveta diferita.
Cand pun ambele placute nu imi porneste pc, cu una singura porneste.
Ce pot face sa imi porneasca cu amandoua?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Faci update la BIOS cu ultima versiune!

| liviu890 a răspuns:

Nu prea ai ce face. Teoretic ar fi trebuit sa mearga, dar nu e nimic garantat. Nu puteai sa te uiti la frecventa inainte sa o iei? Depinde si ce tensiune de alimentare are cealalta, asta pe care ai luat-o vad ca e alimentata la 1.5v. Oricum cel mai bine ar fi sa o returnezi si gata.

| bogdi2011 explică (pentru liviu890):

Nu pot modifica de prin bios ceva ca sa mearga?

| liviu890 a răspuns (pentru bogdi2011):

Sincer nu stiu. Cauta pe google tutoriale sau chestii de genu. Ti-am spus ca teoretic ar fi trebuit sa mearga ambele, depinde si ce placa de baza ai. Daca ai una de 1333 mhz si una de 1600mhz (sa zicem) ar fi trebuit sa mearga ambele la 1333mhz.