| adrianstansss a întrebat:

Am achizitionat o placa video, un 1030 mai exact, am un monitor full hd pe care il folosesc acum si acest tv: https://www.emag.ro/......ELPFMBBBM/

Cand conectez cablul hdmi la tv, imi apare "mod inutilizabil". Precizez ca i-am schimbat si rezolutia la cea nativa si imi apare tot la fel. Aveti idee ce as putea face?

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Televizorul are un format de imagine 4:3/1024x768 pixeli (conform specificatiilor). Incearca sa setezi rezolutia placii video la 1024x768, dar in cazul acesta monitorul Full HD (16:9/1920x1080 pixeli) devine inutil.