| anonim_4396 a întrebat:

Am achizitionat recent un laptop Samsung 6 gb ram, cpu Intel i5, 2.5 ghz etc impreuna cu un router tp-link. Conexiunea prin cablu la internet merge perfect pe laptop dar cand vreau sa ma conectez la wireless imi arata ca a fost facuta conexiunea dar arata si semnul exclamarii.In troublespoon imi gaseste eroarea "DNS server isn't responding " mentionez ca sistemul de operare este windows 7 ultimate versiunea 64 - bit. Stie cineva cum rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Georgicuță a răspuns:

Ai CD de la router? Daca nu stii sa il configurezi de pe site nu te baga, foloseste CD-ul.Reseteaza routerul si instaleaza-l din nou. Daca tot nu merge lasa-mi un ID ca am vreo 60-70 de routere instalate pana acum.

| anonim_4396 explică (pentru Georgicuță):

Ym-ul meu este: panica.bogdan poti intra sa vorbim

| alexmovila a răspuns (pentru Georgicuță):

Am si eu aceeasi problema, adauga movila_alexandru2000 te rog

| Doro_Andrei_1993 a răspuns (pentru Georgicuță):

Andrei_doro99

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Laptopul merge perfect am mai prins wireless in bloc.

| Cornel320 a răspuns:

Vezi sa nu ai probleme cu routerul sau cu placa de retea a laptop-ului.Asa am patit si eu si era de la placa.