| Paeki a întrebat:

Am achiziționat recent un stick de 4GB pe care am lipit niste melodii (60 la număr, format mp3). Problema este că l-am conectat la radio-ul mașinii si nu citește decât 20 din 60. Care este problema? Stick-ul este nou. L-am formatat in NTFS si nu mai citeste niciuna așa că l-am formatat din nou in FAT32. Menționez că melodiile sunt lipite direct in stick, nu sunt puse in folder. Multumesc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In FAT32 ar trebui sa mearga. Se poate ca radioul sa nu aiba toate codecurile necesare! Nu stiu ce ar putea fi!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De unde ai luat melodiile respective? Stiu ca mai exista probleme, chiar daca sunt in format mp3 sa nu le citeasca. De exemplu, daca lasi doar o singura melodie din acelea care nu merg... nu o citeste nici asa, nu? Sau?

| Legion7X a răspuns:

Ai verificat dacă toate melodiile sunt bune din cele 60? Verifică-le pe rând pe laptop, să nu fie una alt format sau scris greșit. Dacă playerul tău din mașină citește mp3 ar trebui să le citească pe toate sau probabil suportă maxim 20 de melodii de pe stick. Ce radio ai cu stick? Caută pe net modelul de radio și trebuie să găsești ceva specificații.