| madalin28 a întrebat:

Am achizitionat un laptop Acer cu linux preinstalat, cand il pornesc imi apare sa aleg intre Linpus Linux(3.4.46) sau Create a bootable USB disk.Ce pot sa fac ca sa instalez windows?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sasi cumperi windows si sa instalezi windows sau sa folosesti linux

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci rost de un windows, cu licenta ca pe TPU nu se promoveaza pirateria, si pe urma mergi la un prieten care stie sa il instaleze

| mihai69 a răspuns:

În primul rând, cumperi Window$$$.
Pe urmă, bagi DVD-ul în unitatea optică și la butare ( F2 sau F12) alegi ca dispozitiv de butare chiar unitatea optică.
După care, urmezi instrucțiunile de pe ecran.