| florinmadalin a întrebat:

Am achizitionat un tv LG 43uf6407 4k intrebarea mea este cum se face upscaling la 4 k trebuie setat undeva sau cum?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Dar de unde stii ca se face in primul rand? Daca nu se face...

| florinmadalin explică (pentru K0sti):

Salut! Pai la acest model este specificata functia peste tot. Dar nu pricep cum se face.

| K0sti a răspuns (pentru florinmadalin):

Unde e specificata?

| florinmadalin explică (pentru K0sti):

Pe cutie, pe site-uri ce reprerezinta acest model, la LG etc. Dar cum se face?

| florinmadalin explică (pentru K0sti):

Dar momentan am programele digitale prin tuner daca pun un media box sau un card cl se vede vreo diferenta?

| K0sti a răspuns (pentru florinmadalin):

Pai daca nativ vin la aceeasi rezolutie, nu conteaza ca sunt pe tuner sau media box, logic. Un full hd vai fi un full hd si pe tuner si pe media box! Iar canalele care nu sunt hd, nu vor fi hd niciunde! Ca mai reuseste televizorul sa mai imbunatateasac putin imaginea prin diversi algoritmi, aia e altceva. Dar diferenta e mica, nu poti face din rahat bici sa pocneasca!

| peperonies a răspuns:

Pai upscaling iti face oricum ca trebuie sa afiseze rezolutia ta pe 4k pixeli. acum cat de bine iti face...