| Ovidiu a întrebat:

Am auzit ca se poate face radio pe care se poate transmite pe net cu Winamp sau cu alte softuri. Ce spuneti este legal asa ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal sa-ti faci radio pe net, nu este legal sa transmiti muzica altora, fiindca incalci drepturile de autor. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut este legal in Romania sa-ti faci radio si merge si in winamp sau cu sam brodcaster aiaici o adresa listen2myradio.com intra si fa-ti toate setarile. si daca te pricepi bine la chesti legate de radio contacteazama si pe mine ca si eu mi-am facut post de radio dar acum nu mai merge si nu stiu ce are