| ForeignO a întrebat:

Salut.
Am avut de facut un proiect in power point pentru la tehnologie. Dar nu a mers pe calculatorul de la scoala 9 eu l-am facut in 2007, iar calculatorul are 2003), iar profesoara mi-a zis ca se poate sa salvez din 2007 si pe 2003, dar eu habar nu am cum, poate stiti voi? adica sa mearga in 2003...

Mersihappy

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

E oarecum asa cum a zis mekata.
Sau poti instala pe calculatorul de la scoala asa ceva:
http://www.microsoft.com/......tails.aspx
si nu mai trebuie sa-ti faci grija in privinta formatului 2003 sau 2007.

| mekata a răspuns:

Deschizi documentul in 2007 si dai Salvare ca...bagi numele in acea casuta iar sub ea mai ai o casuta unde crie Document Word, si acolo poti sa selectezi optiunea document word '97-2003...si apoi salvare
asta e tot

| mekata a răspuns:

Imi cer scuze...era vorba de power point iar eu am vb despre word. dar se procedeaza la fel oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschizi fisierul - save as - selectezi extensia. ppt

| laurash_9338 a răspuns:

Trebuie sa schimbi extensia. Dar pe calculatorul tau nu pe cel de la scoala. Extensia este. ppt