| jagbetinte a întrebat:

Salut,
am avut in trecut un HP g62 caruia nu i se mai monitorul deloc, arata doar negru, daca il conectez la un monitor imi afiseaza no signal deci, m-am gandit ca e placa video. Am achizitionat un alt g62 si acum dupa aproximativ 3 ani am exact aceeasi problema idem cu celalalt g62, ambele afiseaza doar negru. Ce e grav este ca am conectat un alt laptop la acelasi incarcator si dupa 2 zile si asta are exact aceeasi problema, deci practic am 3 laptop-uri cu aceeasi problema afiseaza doar negru. Sa fie de la incarcator? am verificat, are 20V, atat scrie si pe transformator deci asta ar fi in regula. Sa cumpar placi de baza? Multumesc!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa de baza e cat laptopul, gogule! Crezi ca laptopul e desktop, schimbi placi cum vrei tu, se gasesc pe toate drumurile!

| jagbetinte explică (pentru K0sti):

Multumesc gogule, dar ce-ar trebui sa inteleg din raspunsul tau? In afara faptului ca esti varza la libera exprimare.

| K0sti a răspuns (pentru jagbetinte):

Te-ai trezit? Sa-ti traduc...placa de baza te costa cat laptopul!

| jagbetinte explică (pentru K0sti):

Asa te-a prostit pe tine la service? Mai trage cate-un ochi si pe net...Eu vad o diferenta de pret intre o placa de baza si laptop-ul in sine. Multumesc!