| IlieTiti1 a întrebat:

Salut, am avut o problema cu monitorul pc-ului si am crezut ca este de la placa video, am tot scos o, si rami, le-am schimbat pozitia si i-am pus la loc etc, i-ar cand am aflat ca e de la monitor l-am schimbat cu altul (am unul de rezerva). dar problema este ca acum se da disk-ul foarte repede la 100% si nu mai merge la fel de bine cum mergea inainte in programe jocuri etc. Am facut un test pe un joc (CSGO) si inainte imi ducea peste 100 aproape 200 fps-uri, acum in 30-50... Care este problema? (placa video radeon saphire restul denumirii nu il mai stiu scuze)

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Mufa de la monitor aia albastra vga e bagata in placa video dedicata sau in ce onbord verifica, rami cand ii schimbi se poate sa nu vada complet cati ai, un prieten cu teamwiever iti poate intra in pc sa vada daca e ok ma refer la componente si drivere