| sebi88k a întrebat:

Am avut pana acum net de la Telekom si am fost multumit de viteza prin wifi (aprox 500mb/sec) dar am renuntat la ei fiind abonamentul de 150 lei. Acum am semnat cu digi (abonament de 55 lei), tot abonamentul maxim iar viteza e de 10mb/sec prin wifi. Am sunat la ei si mi-au spus ca viteza garantata de ei e doar prin cablu. Eu nu vreau cablu. Ce pot sa fac? Daca cumpar eu un router mai potent rezolv problema? Sau ce alta varianta ar mai fi? Multumesc

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ti-au schimbat si router-ul? Daca ai doar un ont simplu probabil de acolo e scaderea. Ia un router dual band decent pe care il legi cu un cablu lan de ont si ar trebui sa fie mai ok.

| Yuoia a răspuns:

Pana la tine in casa, tot pe cablu trebuie sa vina. Ei mai au si varianta de stick in pc, fara cablu. Dar viteza este mai mica. De acolo, daca iti pui router, e treaba ta. Asa am si au ca sa ma pot plimba cu laptopul prin casa. happy

| Catana_Adrian_1996 a răspuns:

Da, cumpara tu un router sa iti mearga mai repede. Cele date de la RDS sunt foarte slabe.