| George_Geo_1996_wOV7 a întrebat:

Salut am avut pe PC o placa video nVIDIA si s-a ars din cauza ventilatorului, am pus o alta placa ATI Radeon care se potriveste si este acelasi DDR, cand aprind PC merge 3-4 min si apoi se stinge si se aude un *beep* continuu, placa este bine bagata in socketul ei, iar cablul VGA este ok la fel si monitorul!

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E foarte posibil ca placa video sa fie defecta pentru ca in mare parte problemele cu imaginea de acolo vin.

| George_Geo_1996_wOV7 explică (pentru MihaiNicu23):

Placa video e buna, insa merge cateva min 2-3, cand am pus-o prima oara a mers vreo 10 min ai cand am instalat driverul video cataslyst nu stiu cum (driver luat prin 3DP Chip) atunci a aparut problema, insa si cand da eroarea atunci pe moment juma de sec apare un blue screen cu eroare, iar placa video nu se incinge!

| Apollo007 a răspuns:

Placa video de ai pus-o e buna? E noua sau luata de ocazie? E posibil sa nu fie buna placa.

| George_Geo_1996_wOV7 explică (pentru Apollo007):

E de pe un PC vechi da sunt 100% sigur ca functionaza, deoarece merge 3-4 min si apoi se inchide si apare acel beep da cum se stinge da un bluescreen de juma de sec!

Răspuns utilizator avertizat